MIR V NEMIRU:
MODROST BHAGAVAD GITE
popotovanje skozi zgodovino in filozofijo joge, kot ju srečamo v Bhagavad giti in komentarjih, v teoriji (predavanja) in praksi (meditacija)
Kako sredi nemira sveta najti in ohranjati neomajni notranji mir in ravnovesje? Je mogoče okušati trajno radost, ne da bi zanikali boleče vidike obstoja? Kako ravnati v neizprosnih okoliščinah, v katerih se zdi, da dobrih izbir sploh ni?
Na ta velika večna vprašanja, ki so pestila ljudi od pradavnih dni, odgovarja priljubljena staroindijska modrostna pesnitev Bhagavad gita (Gospodova pesem). Dvogovor med obupanim bojevnikom Ardžuno in bogom Krišno se odvija na bojnem polju ob začetku okrutne vojne. Te okoliščine po mnenju številnih interpretov simbolizirajo pogovor med posameznikovo osebnostjo (egom) in nadosebnim spoznanjem (notranjo modrostjo, bogom, presežnim) na bojnem polju življenja, s katerega ni mogoče pobegniti in ki je neizbežno torišče ter igrišče številnih silnic. Modrost Bhagavad gite odstira globlji vpogled v naravo kozmosa, odpira širšo, prostranejšo perspektivo, ki vedno znova osuplja in osvobaja.
K radostnemu potapljanju v Bhagavad gito se vračam že vse odraslo življenje (dobrih 20 let). Srečevanje z njeno modrostjo je zame neprecenljivo. Vodi me skozi pokrajine notranjih stanj, ki so brez zanesljivih vodnikov izmuzljiva, ter skozi življenje z vsemi izzivi, ki jih prinaša.
Večkrat ste me že prosili, da bi se skupaj odpravili na raziskovanje Bhagavad gite! Zato sem za vas skrbno pripravila najlepše in najbolj navdihujoče bisere iz različnih različic izvirnega besedila, raznolikih komentarjev ter osebnih prebliskov.
VSEBINA
1. Uvod
2. Modrost zavestnega delovanja 1
3. Modrost zavestnega delovanja 2
4. Bhakti: v stiku s svetim
5. Srdita milost
6. S širše perspektive
7. Dharma
8. Luč joge