
V zimskem trimesečju (januar – marec 2022) bo osrednja tema 11-tedenskih tečajev Joga – pot navznoter MODROST TELESA.
Skozi občuteno celostno jogijsko prakso bomo negovali ljubeč stik s telesom, poglabljali zavedanje telesnih občutkov in raziskovali, kaj nam sporočajo. Učili se bomo razlikovati, katerim občutkom velja slediti in katere je bolj smiselno presegati.
Več o temi v 4-minutnem predstavitvenem videu:
Tečaj bo potekal preko spleta in v dvorani. Vsebina tečaja je v vseh treh terminih približno enaka (nekatere vaje prilagodim udeležencem, še posebej to velja za vadbo v dvorani), tako da načeloma izberete en termin tedensko, če se želite vadb udeležiti večkrat ali v različnih terminih, pa seveda tudi toplo dobrodošli.
Udeležba na informativnih uvodnih urah v prvem tednu tečajev (17. – 20.1.) je brezplačna in neobvezujoča, se je pa potrebno predhodno prijaviti po e-pošti: [email protected]
Spletni tečaj (vadbe bodo potekale v živo preko Zooma, posnetki vseh vadb bodo dostopni preko YouTube do 1. maja 2022)
ponedeljek 20:00 – 21:30; pričetek 17.1. 2022
četrtek 18:00 – 19:30; pričetek 20.1. 2022
V dvorani (za udeležbo na vadbah je potrebno izpolnjevati pogoj PCT; vadbe v dvorani potekajo samo v živo in niso dostopne v spletni obliki)
torek 9:30 – 11:00 v No Stress Centru (Ulica Milana Majcna 29a, Ljubljana); pričetek 18.1.2022
Cenik
Spletni tečaj:
– spletni komplet: udeležba na spletnih vadbah v živo (1x ali 2x tedensko) + dostop do posnetkov: 110 Eur
– samo udeležba na spletnih vadbah v živo (1x ali 2x tedensko): 80 Eur
– samo dostop do posnetkov: 80 Eur
Vadbe v dvorani (+ brezplačni dostop do vadb Joga – pot navznoter v živo preko Zooma): 120 Eur
– doplačilo za dostop do posnetkov vadb: 30 Eur
prijave in dodatne informacije po e-pošti: [email protected]

O meni
Z jogo sem se začela ukvarjati pred več kot dvajsetimi leti, pri šestnajstih. Pri devetnajstih letih me je ljubezen do tradicionalnega indijskega izročila pripeljala na pot Biharske šole joge. Dvanajst let sem se učila pri indijski učiteljici Swami Vishwashakti Saraswati v ljubljanskem Tara Yoga Centru, kjer sem opravila tudi triletni učiteljski tečaj. Večkrat sem po nekaj tednov prebivala v indijskih ašramih in se udeležila številnih mednarodnih srečanj ter izobraževanj. Skoraj desetletje sem pod vodstvom Swami Vishwashakti jogo tudi poučevala na različnih tečajih za odrasle in otroke.
Leta 2015 sem stopila na samostojno jogijsko pot in zasnovala tečaje Joga – pot navznoter.
Pri Joga združenju Slovenije sem registrirana kot Izkušena registrirana učiteljica joge z opravljenim naprednim učiteljskim izobraževanjem (IRJU 600).
Ker me je od nekdaj zanimala tudi indijska filozofija, zgodovina in kultura joge, sem dodiplomski študij filozofije in primerjalne književnosti na Filozofski fakulteti v Ljubljani zaključila z diplomsko nalogo “Bhagavadgita med književnostjo in filozofijo”, za katero sem prejela fakultetno Prešernovo nagrado. V okviru doktorskega študija (doktorirala sem aprila 2018) sem raziskovala filozofijo in mistično izročilo kašmirskega šivaizma. Na Oddelku za azijske študije Filozofske fakultete UL sem tri leta (2018-21) kot asistentka sodelovala pri izvajanju izbirnega predmeta Kultura Indije.
Zgodovino in filozofijo joge poučujem na učiteljskih tečajih joge in v okviru samostojnih predavanj.
V poučevanju joge, meditacije in filozofije teoretsko znanje povezujem s praktičnimi izkušnjami.
Jogijska pot je zame pot raziskovanja, ki se nikoli ne konča, vsak korak na njej pa je svež in nov.