S pomladnimi programi Pot navznoter pričnemo 27. marca! Osrednja tema programa celostne joge bo RADOST, enkrat tedensko pa si bomo poleg tega privoščili še MEDITACIJE ZA NEGOVANJE HVALEŽNOSTI. Udeležba na vseh uvodnih urah je brezplačna, prijave pa že sprejemam!
Če bi vas tečaji zanimali, pa vam trenutne okoliščine ne omogočajo takšnega finančnega zalogaja, mi, prosim, sporočite in dogovorili se bomo za prispevek v za vas manj obremenjujoči višini. Srčno želim, da bi bile te navdihujoče vsebine dostopne vsem, ki vas kličejo.
Če se vam zdijo vsebine, ki jih pripravljam, dragocene, pa lahko moje delo dodatno podprete z zneskom po svoji izbiri –> PODPORA
JOGA – POT NAVZNOTER: RADOST
9 – tedenski tečaj celostne joge
Pomlad je čas, ki nas posebej podpira pri tem, da vrata srca na stežaj odpremo življenju in si dovolimo polno občutiti radost! Kaj pa je radost? Globoka notranja radost ni minljivo čustvo, je nadčustveno stanje duha, ki zaobjema in presega vse občutke, prav kakor svetloba vsebuje vse barve. Odpreti se radosti pomeni zavestno občutiti in odčutiti karkoli, kar se pojavlja v nas z radovedno odprtostjo. Radost je izraz pretočnosti na vseh ravneh našega bitja – fizični, energijski, čutni, čustveni, mentalni, intuitivni, duhovni … Celostna joga nas osvobaja togosti in spon, ki blokirajo prost pretok naše živosti, zato je radostna pot k radosti! Hvaležna bom, če bomo to pomlad skupaj stopali po njej.
Kako potekajo vadbe Joga – pot navznoter?
– uvodno sproščanje in vzpostavljanje naravnanosti ljubeče naklonjenosti (10-15 min)
– Tinina navdihovalnica o osrednji temi (15 min)
– čuječe utelešanje: razgiban in uravnotežen program, sestavljen iz mešanice klasičnih jogijskih položajev in podpornih vaj iz sorodnih gibalnih disciplin, s poudarkom na občutenju, zavestnem gibanju in mirovanju v sozvočju s sproščenim dihom (30-45 min)
– zaključno sproščanje, dihalne vaje, meditacija in/ali vodene vaje notranjega raziskovanja ter samouravnavanja (15-30 min)
Za udeležbo na vadbah predznanje joge in/ali meditacije ni potrebno.
Tečaj bo potekal preko spleta in v dvorani. Vsebina tečaja je v vseh terminih približno enaka (nekatere vaje prilagodim udeležencem, še posebej to velja za vadbo v dvorani), tako da izberete en termin tedensko.
Udeležba na informativnih uvodnih urah v prvem tednu tečajev (27. – 30.3.) je brezplačna in neobvezujoča, se je pa potrebno predhodno prijaviti po e-pošti: [email protected]
Spletni tečaj (vadbe bodo potekale v živo preko Zooma, posnetki vseh vadb bodo dostopni eno leto)
ponedeljek 19:30 – 21:00; pričetek 27. 3. 2023
V dvorani v No Stress Centru (Ulica Milana Majcna 29a, Ljubljana)
torek 9:30 – 11:00; pričetek 28.3.2023
četrtek 19:30 – 21:00; pričetek 30.3.2023
Cenik za 9-tedenski program
Spletni tečaj:
– spletni komplet: udeležba na spletnih vadbah v živo + dostop do posnetkov: 90 Eur
– samo udeležba na spletnih vadbah v živo: 68 Eur
– samo dostop do posnetkov: 68 Eur
Vadbe v dvorani (+ brezplačni dostop do spletne vadbe joge v živo preko Zooma): 108 Eur
– doplačilo za enoletni dostop do posnetkov spletnih vadb: 24 Eur
prijave in dodatne informacije po e-pošti: [email protected]
ODA RADOSTI: MEDITACIJE ZA NEGOVANJE HVALEŽNOSTI
Hvaležnost in radost dokazano hodita z roko v roki. Hvaležnost pomeni zavestno izbiro temeljne naravnanosti, da v življenju prepoznavamo darove, možnosti in priložnosti, namesto da bi naš pogled ostajal zataknjen v slabem in težkem. Pristna hvaležnost je najhitrejša pot iz potrtosti v radost, iz občutij pomanjkanja v zavedanje obilja, iz stanj oviranosti v ples s podpornimi silami življenja. Čudovito je, ko hvaležnost v nas vznikne spontano, vendar jo je dolgoročno treba negovati in vedno znova izbrati, da traja in nas oplaja. Srčno vabljeni, da skupaj odkrivamo razloge za hvaležnost!
Srečanja bodo potekala preko Zooma, dostopni pa bodo tudi videoposnetki srečanj (preko YouTube) in zvočni posnetki (preko SoundCloud). Udeležba na uvodni uri je brezplačna, se je pa zanjo potrebno prijaviti po e-pošti: [email protected]
Srečanja preko Zooma: sreda 20:00 – 21:00 ; pričetek 29.3.2023
Cenik za 9-tedenski program
– spletni komplet: srečanja v živo preko Zooma + enoletni dostop do posnetkov: 90 Eur*
– samo udeležba na spletnih srečanjih v živo: 68 Eur*
– samo enoletni dostop do posnetkov: 68 Eur*
* Za udeležence tečajev Joga – pot navznoter: Radostvelja 30% popust! Cenik s popustom:
– spletni komplet: srečanja v živo preko Zooma + dostop do posnetkov: 63 Eur*
– samo udeležba na spletnih srečanjih v živo: 48 Eur*
– samo dostop do posnetkov: 48 Eur*
Če bi vas tečaji zanimali, pa vam trenutne okoliščine ne omogočajo takšnega finančnega zalogaja, mi, prosim, sporočite in dogovorili se bomo za prispevek v za vas manj obremenjujoči višini. Srčno želim, da bi bile te navdihujoče vsebine dostopne vsem, ki vas kličejo!
Prijave in dodatne informacije po e-pošti: [email protected]
O meni
Z jogo sem se začela ukvarjati pred več kot dvajsetimi leti, pri šestnajstih. Pri devetnajstih letih me je ljubezen do tradicionalnega indijskega izročila pripeljala na pot Biharske šole joge. Dvanajst let sem se učila pri indijski učiteljici Swami Vishwashakti Saraswati v ljubljanskem Tara Yoga Centru, kjer sem opravila tudi triletni učiteljski tečaj. Večkrat sem po nekaj tednov prebivala v indijskih ašramih in se udeležila številnih mednarodnih srečanj ter izobraževanj. Skoraj desetletje sem pod vodstvom Swami Vishwashakti jogo tudi poučevala na različnih tečajih za odrasle in otroke.
Leta 2015 sem stopila na samostojno jogijsko pot in zasnovala tečaje Joga – pot navznoter.
Pri Joga združenju Slovenije sem registrirana kot Izkušena registrirana učiteljica joge z opravljenim naprednim učiteljskim izobraževanjem (IRJU 600).
Ker me je od nekdaj zanimala tudi indijska filozofija, zgodovina in kultura joge, sem dodiplomski študij filozofije in primerjalne književnosti na Filozofski fakulteti v Ljubljani zaključila z diplomsko nalogo “Bhagavadgita med književnostjo in filozofijo”, za katero sem prejela fakultetno Prešernovo nagrado. V okviru doktorskega študija (doktorirala sem aprila 2018) sem raziskovala filozofijo in mistično izročilo kašmirskega šivaizma. Na Oddelku za azijske študije Filozofske fakultete UL sem tri leta (2018-21) kot asistentka sodelovala pri izvajanju izbirnega predmeta Kultura Indije.
Zgodovino in filozofijo joge poučujem na učiteljskih tečajih joge in v okviru samostojnih predavanj.
V poučevanju joge, meditacije in filozofije teoretsko znanje povezujem s praktičnimi izkušnjami.
Jogijska pot je zame pot raziskovanja, ki se nikoli ne konča, vsak korak na njej pa je svež in nov.